Saat Yükleniyor...

 

Tek Cidarlı Baca Sistemleri
AISI 316 L paslanmaz çelikten imal edilen baca sistemidir. Kullanım alanı katı,sıvı ve gaz yakıtlı
kazanlardır. Paslanmaz çelikten, argon kaynaklı olarak imal edilmektedir.Baca bağlantıları muflu sistemle iç içe 5 cm geçilerek birleştirme kelepçeleri ile tam sızdırmazlık sağlanmaktadır.Tek cıdarlı bacalar negatif ve pozitif basınçta çalışan tüm cihazlarda kullanılabilir.Bacanın dikey konumunda sadece bacaya ayrılmış bir kapalı şaft olması durumunda bacalar tek cıdarlı olabilir.

Çift Cidarlı Baca Sistemleri
AISI 316 L paslanmaz çelikten imal edilen baca sistemidir. Kullanım alanı katı,sıvı ve gaz yakıtlı kazanlardır. Çift cıdarlı bacalarda iç cıdar 0,50-2.00 mm arası isteğe bağlı üretilmektedir.İç cıdar üstüne 3 lük veya 5 lik kaya yünü sarılır ve dış kaplama olarak alüminyum gofrajlı sac veya paslanmaz çelik sac kullanılabilmektedir.Çift cıdarlı bacalar bina dışındaki uygulamalarda ve geniş şaft içlerinde ve bacaların yakınında ısıdan etkilenebilecek malzemelerin olması durumunda zorunlu olarak yapılması gereken bacalardır.

 

Kaskad Baca Sistemleri
Yan yana konulmuş duvar tipi yoğuşmalı ısıtma cihazlarından meydana gelmektedir.Pozitif basınçla çalışan bu sistemlerin bacası maksimum 9 adet kazanın tek bacaya bağlanmasına olanak vermektedir.Kaskat bacalar montaj yerinin durumuna göre tek veya çift cıdarlı yapılmaktadır.Yoğuşmalı olarak çalışan bu sistemlerde yoğuşma suyunun bacadan tahliyesini sağlamak için uygun yerlerde drenajların bırakılması ve bacanın montajı sırasında yatay hatta eğimin düzgün verilmesi çok önemlir.